? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest metody zarządzania jakością?

Pojęcie metod zarządzania jakością i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja metod zarządzania jakością napisana w sposób zrozumiały.

metody zarządzania jakością - 1. FMEA – analiza możliwych do popełnienia błędów. Trzy założenia klasyfikacyjne ( punktacja od 1 do 10).
2. TAGUCHI – jakość jest to strata przekazywana do społeczeństwa. Im jakość wyższa tym strata niższa. Polega przede wszystkim na zawężaniu przedziału pomiędzy DPT (dolny próg tolerancji) oraz GPT (górny próg tolerancji).
3. KAIZEN – codziennie trochę lepiej (filozofia wschodu – hinduistyczna) – po angielsku nazywana CIP – (Continue Improbment Process).
4. QFD – wyznaczenie funkcji jakości – DOM JAKOSĆI – odpowiada na pytania: kto? – jest twoim Klientem; co? – co on chce; Jak? – jak to zrealizować
Często zdarzają się „mury” pomiędzy poszczególnymi działami w firmie – brak poprawnej komunikacja i zrozumienia tego czego chcą inni – często inni wiedzą lepiej i nie dopuszczają do siebie innych niż swoich założeń.
QFD – znacznie poprawia komunikację pomiędzy działami.. Kto jest Klientem – określa poziom jakości, Co on chce – określa procesy; Jak – wiemy jak to wykonać.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  zarządzanie transportem
bibliografia
styl życia
motywacja
witraż
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.