? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są media?

Pojęcie mediów i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja mediów napisana w sposób zrozumiały.

media - to zbiorcze określenie środków komunikacji społecznej, czyli radia, telewizji, prasy i internetu.

Początków mediów należy upatrywać w pierwszej gazecie, powstałej w XVII wieku w Strasburgu. W XX wieku do środków masowego przekazu na szeroką skalę dołączyły radio, a następnie telewizja i internet, obecnie jeden z najpopularniejszych w społeczeństwie elementów komunikacji.

Media w swoim pierwotnym kształcie miały głównie funkcję informatywną, jednak wkrótce odnalazły się również w innych rolach. Z tego wynika różnorodność środków przekazu, które są dopasowane do odpowiedniej grupy społecznej w danym kraju. Tak więc oprócz dostarczania informacji o wydarzeniach na świecie czy regionie media interpretują te wiadomości, w ten sposób częściowo kształtując opinie publiczną. Mogą one także rozwijać kulturę, narzucać pewne trendy społeczne, czy też po prostu stanowić niezobowiązującą rozrywkę. Wykształciła się także funkcja mobilizacyjna mediów, prezentującą produkty handlowe i zajmująca się walką o każdego użytkownika środków masowego przekazu.

Tak więc media to nie tylko środek komunikacji społecznej, ale także forma przekazu wiedzy i miejsce pracy wielu ludzi. Obecnie media stały się nieodłącznym elementem życia w naszym społeczeństwie.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  poemat liryczny
katabaza
strategia rozwoju
taniec
republika
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.