? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są materiały izolacyjne?

Pojęcie materiałów izolacyjnych i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja materiałów izolacyjnych napisana w sposób zrozumiały.

materiały izolacyjne - to grupa produktów, które posiadają bardzo charakterystyczne właściwości. Odpowiednio zastosowane mogą stać się barierą, której nie będzie w stanie pokonać woda, uciekające z wnętrza ciepło, zimno z zewnątrz itp.

Wśród najbardziej znanych materiałów izolacyjnych wskazać należy przede wszystkim wełnę mineralną oraz wełnę (watę) szklaną. Bardzo dużą popularnością już od wielu lat cieszy się także w tej dziedzinie styropian. Materiały izolacyjne mają to do siebie, że w doskonały sposób zabezpieczają ściany budynków przed utratą ciepła. Wykorzystywane są nie tylko w przypadku ścian, ale także w ocieplaniu dachów oraz fundamentów.

Materiały izolacyjne, poza swoimi właściwościami takimi jak wodoszczelność, nieprzepuszczalność wilgoci, izolacyjność cieplna itp. to także doskonały sposób na to, by wytłumić dane pomieszczenie. Owszem nie chodzi tutaj o całkowite wytłumienie dźwięków, a jedynie ich znaczne zredukowanie. Takie materiały są także odporne na urazy mechaniczne, na gnicie, nie są łatwopalne (wręcz przeciwnie) i nie stanowią pożywki dla różnorodnych owadów (np. korniki). Nie są jednak całkowicie wolne od wad. Niektóre z nich są dość ciężkie, przez co ograniczony jest sposób i możliwości ich zastosowań. Są także dość drogie, przez co nie wszyscy ludzie decydują się na korzystanie z nich.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  uzdrowisko
ECR
wełna mineralna
unia
czaszka
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.