? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest konfesjonał?

Pojęcie konfesjonału i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja konfesjonału napisana w sposób zrozumiały.

konfesjonał - z języka łacińskiego cenfessio, czyli wyznanie. Termin w dzisiejszej nomenklaturze używany jest jedynie, jako nazwa miejsca, w którym odbywa się wyznanie grzechów, czyli w konfesjonale.

Jest to zamknięta lub otwarta strefa, w którym odbywa się rozmowa pomiędzy kapłanem a osobą o wierze chrześcijańskiej. Jej celem jest wyznanie grzechów, po czym zwykle następuje oczyszczenie z win. Spowiedź oraz konfesjonał charakterystyczne są dla religii wchodzących w skład religii katolickich, dla których spowiedź w konfesjonale jest jednym z fundamentów i najważniejszych podstaw praktykowania wiary w Boga.

W konfesjonale, według kanonów chrześcijańskich, kapłan jest łącznikiem pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Do spowiedzi nie musi jednak dochodzić w miejscu do tego przeznaczonym, czyli w konfesjonale. Wiara katolicka dopuszcza spowiedź poza konfesjonałem jak i kościołem. Szczególnie praktykuje się taki stan rzeczy w szpitalach, w miejscach wypadków, gdzie narażone jest ludzkie życie, w hospicjach, w domach, gdzie chory potrzebuje ostatniej spowiedzi.

W niektórych kościołach spotyka się ozdobne, ciekawie wykonane konfesjonały jak i też te najbardziej klasyczne i proste.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  AIDS
grafika
skrzyżowanie naw
padaczka
transport
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.