? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest kara śmierci?

Pojęcie kary śmierci i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja kary śmierci napisana w sposób zrozumiały.

kara śmierci - w Polsce kara śmierci nie obowiązuje. Została zniesiona w 1988 roku. Dla wielu osób jest to niehumanitarny sposób pozbycia się człowieka, który popełnił przestępstwo. Wolą by taki przestępca odsiedział choćby resztę swojego życia w więzieniu. Niestety dla wielu nadal kara śmierci zostanie jedyną słuszną i sprawiedliwą karą na przykład za zabójstwo czy gwałt. Takie osoby, jako argument mówią, że zaostrzenie kar w wymiarze sprawiedliwości odstraszy potencjalnych zabójców od dokonania tego strasznego przestępstwa.

Prawda jest jednak taka, że kara śmierci nie działa na wyobraźnię przestępcy. W zasadzie żadna kara nie działa tak, jak powinna na człowieka, który ma zwichrowaną osobowość, jest skrzywiony emocjonalnie. Taka osoba i tak popełni przestępstwo, a kara śmierci przecież też jest pewnego rodzaju zabójstwem, a więc usankcjonowaną prawnie formą likwidacji jednostki nieużytej społecznie, szkodliwej. Zwolennicy kary śmierci nie widzą innych metod na ukaranie takich przestępców, nie wierzą w resocjalizację. Prawda jest taka, że jest to proces trudny i bardzo długi. Wielu skazanym udało się przejść to wszystko i powrócili do społeczeństwa w pełni zresocjalizowani.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  ospa wietrzna
model
drożdże
logistyka
chrapanie
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.