? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest kapitał ludzki?

Pojęcie kapitału ludzkiego i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja kapitału ludzkiego napisana w sposób zrozumiały.

kapitał ludzki - to określenie stosowane na całokształt nagromadzonej przez pracowników wiedzy fachowej, która im służy do zarabiania pieniędzy i pomnażania zysku pracodawcy. Dzięki posiadanej wiedzy możliwe jest właśnie pomnażanie uzyskiwanego dochodu.

Kapitał ludzki charakteryzuje się konkurencyjnością, to znaczy że jeżeli dany pracownik użycza swojej fachowej wiedzy i doświadczenia jednemu pracodawcy w danym miejscu pracy, to nie jest w stanie pracować równocześnie w innym miejscu. Ciągłe podnoszenie kwalifikacji pracowników powoduje, że przedsiębiorstwo uzyskuje większe zyski.

Kapitał ludzki określany jest mianem zasobu i składa się na niego wiedza, zdrowie fizyczne i psychiczne, a także wszelkie zdolności. Określa on także zdolności przystosowawcze człowieka do nowej pracy, rozwiązywania wynikłych w niej problemów i powierzonych przez kierownictwo zadań, a także sprzyja powstawaniu nowych innowacyjnych i kreatywnych rozwiązań.

Kapitał ludzki to po prostu wszyscy pracownicy pracujący w firmie. Wszystkie zatrudnione w niej osoby- nie tylko pracownicy umysłowi, ale i także fizyczni. Im wyższy indeks kapitału ludzkiego tym wyższe dochody uzyskiwane przez pracodawcę, czy też właściciela firmy.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  powołowe
rynek docelowy
system bankowy
szereg statystyczny
satyra
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.