? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest kapitał?

Pojęcie kapitału i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja kapitału napisana w sposób zrozumiały.

kapitał - pojęcie to wiąże się z dziedziną ekonomiczną i finansową. Oznacza dobra materialne, którymi mogą być: pieniądze lub inne bogactwa, ziemie, przedsiębiorstwa, nowe technologie aktywa oraz inne niematerialne środki, które służą zapoczątkowaniu lub utrzymaniu działalności gospodarczej.

Celem kapitału jest samoistne mnożenie, powiększanie zgromadzonego majątku poprzez odpowiednie zainwestowanie, które daje właścicielowi prawo do renty, zasiłku, odsetek, itp.

Kapitał występuje w trzech odmianach. Pierwsza z nich, to oczywiście- finansowa, druga technologiczna, która dzieli się na materialną: nowe urządzenia i maszyny, i niematerialną, a więc wszelkiego rodzaju projekty, programy, prawa autorskie, ostatnią formą zaś jest odmiana towarowa. Przy tym pojęciu należy pamiętać, iż kapitał najpierw się zbiera, gromadzi, dopiero później inwestuje.

Kapitał jest uważany za podstawowy czynnik produkcji, ponieważ posiada on dobra materialne i niematerialne, które wykorzystywane są podczas produkcji, ale przy tym posiada również zasoby finansowe. Aktywami nazywamy źródłami kapitału, natomiast pasywami to, co pokrywa nasz kapitał, majątek.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  otyłość
czystość
monitor
wychowanie fizyczne
filozofia
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.