? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest jęczmień choroba?

Pojęcie jęczmienia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja jęczmienia napisana w sposób zrozumiały.

jęczmień choroba - to dolegliwość, która w większości przypadków staje się wynikiem zakażenia gronkowcem. Nie jest to zbyt groźna choroba, jednak może ona stać się utrudnieniem dla normalnego funkcjonowania.
Jak wygląda taki jęczmień? Można powiedzieć, iż jest to grudkowy ropień jednego lub kilku gruczołów, których ujście znajduje się dokładnie na brzegach naszych powiek. To dolegliwość, która najczęściej dotyka dzieci. Wówczas dochodzi do niej przeważnie na skutek zatarcia oczu brudnymi rączkami. Dlatego też u małych dzieci należy kontrolować to, by nie dotykały oczu brudnymi palcami.

Najczęściej jęczmień pojawia się u osób, które długo przebywają w zadymionych pomieszczeniach. To dolegliwość charakterystyczna dla tych, którzy narażeni są na działanie oparów substancji chemicznych. Jeśli chodzi o powstawianie jęczmieni u kobiet, to mogą one zostać wywołane przez źle dobrane kosmetyki do oczu. Może także dojść do ich powstania w związku z niestarannym zmywaniem makijażu.

Dojrzały jęczmień posiada bardzo wyraźny i żółty czubek. Po kilku dniach dochodzi do jego pęknięcia. Można powiedzieć, iż zasadniczo sam się oczyszcza. Jednak pozostałości ropy należy starannie wycisnąć. Należy także za pomocą zwilżonego płatka kosmetycznego usunąć strupki, o ile takie utworzyły się wokół jęczmienia. Doskonałym sposobem do przemywania powieki okazuje się wówczas zwykły rozcieńczony szampon dla dzieci. Kiedy już umyjemy powiekę, to należy na nią nałożyć maść z antybiotykiem, którą można kupić bez recepty. Jeśli zależy nam na przyśpieszeniu gojenia, to możemy stosować okłady z naparu liści malin lub na przykład ziela świetlika.
Jeśli jęczmień często nawraca, to trzeba iść do okulisty. Może okazać się konieczne zrobienie posiewu z wydzieliny. Wówczas będzie można rozpoznać bakterię odpowiedzialną za wywoływanie choroby. Wtedy będzie można dobrać odpowiedni antybiotyk.

Jęczmień może powodować silny ból a także obrzęk powieki. Jeśli jest duży, to może nawet utrudniać jej otwieranie się. Niektórzy twierdzą, iż niewskazane jest wyciskanie ropy. Można bowiem niewielką infekcję przenieść na całą powiekę. Nie należy także przekłuwać jęczmienia igłą. Wówczas można przypadkowo uszkodzić gałkę oczną. Jeśli polecane sposoby leczenia nie przynoszą rezultatu (nawet zalecana przez lekarza kuracja antybiotykowa), to konieczna może okazać się interwencja chirurgiczna.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  koklusz
szereg statystyczny 2
konkurencja
siła
deprecjacja pieniądza
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.