? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest instytucja państwowa?

Pojęcie instytucji państwowej i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja instytucji państwowej napisana w sposób zrozumiały.

instytucja państwowa - W zasadzie to niezbyt często spotykamy się z pojęciem, jakim jest instytucja
państwowa. Wyjaśniając pojęcie [instytucja] widzimy, iż jest to zakład o charakterze publicznym, który przede wszystkim zajmuje się określonym zakresem spraw i którzy działa w określonej dziedzinie. Z kolei jeśli chodzi nam o wyjaśnienie pojęcia instytucji państwowej, to winniśmy pod nim rozumieć wszelkie zorganizowane jednostki, które wchodzą w skład organizacji państwowej.

Częściej możemy się spotkać z definicją, jaką jest „jednostka organizacyjna”. Z takim pojęciem spotykamy się zarówno w przypadku kodeksu postępowania karnego, jak również w samym Kodeksie karnym. Widzimy, że w dokumentach tych ma miejsce posługiwanie się terminami takimi jak „instytucja” czy „instytucja państwowa”. Nie ma jednak dokładnej definicji tychże pojęć.
Spotkać się również możemy z pojęciem „państwowej jednostki organizacyjnej”. Jest to jednostka prawna, która nie posiada osobowości prawnej. Winna zostać ona powołana przez władzę rządową na podstawie odrębnych ustaw. Zadaniem takiej jednostki jest realizowanie zadań Państwa. W większości przypadków jednostka taka jest całkowicie utrzymywana z budżetu Państwa.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  choroba Krona
liczba
amortyzacja
prawdopodobieństwo
pochodnia
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.