? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest hiperłącze?

Pojęcie hiperłącza i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja hiperłącza napisana w sposób zrozumiały.

hiperłącze - można również określić inaczej jako odnośnik bądź link. Jest to pewien element umiejscowiony w dokumencie występującym pod różnymi postaciami. Może to być zarówno plik muzyczny jak i graficzny. Hiperłącze często zostaje także umieszczone w animacji czy pliku tekstowym. Ułatwia ono odpowiednią łączność pomiędzy dokumentami. Gdy link zawarty w tekście zostanie uaktywniony wówczas następuje przekierowanie do dokumentu docelowego.

Pomysł odnośnika w dużej mierze łączy się z pojęciem hipertekstu. Pierwsze wzmianki na ten temat widoczne były jeszcze przed rozpoczęciem II wojny światowej. Chodzi tu przede wszystkim o prace belgijskiego naukowca Paula Otleta. Również Vannevar Bush czy Ted Nelson mają swój duży udział w rozwoju koncepcji odnośnika. Pierwszy z nich był amerykańskim inżynierem natomiast drugi stworzył pojęcie hipertekstu.

Dzięki hiperłączom możliwe jest tworzenie złożonych dokumentów. Najczęściej mają one sporo źródeł. Odnośniki stosowane są w różnych celach. Mogą one okazać się przydatne podczas przesyłania wiadomości mailowych. Wstawienie hiperłącza nie jest trudną sprawą a co za tym idzie nie wymaga zbyt wielu umiejętności.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  las
ruch
małżeństwo
struktura
pobrzeże
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.