? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest hemoroidy?

Pojęcie hemoroidów i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja hemoroidów napisana w sposób zrozumiały.

hemoroidy - inaczej krwawienie. Hemoroidy to bardzo gęsty splot naczyń krwionośnych znajdujący się w błonie śluzowej odbytnicy. Pełni on funkcję uszczelniacza odbytu. Współpracuje ze zwieraczem wewnętrznym i zewnętrznym. U zdrowego pacjenta podczas badania jest nie wyczuwalny.

U osób, u których lekarz wykrywa hemoroidy występuje zatrzymanie krwi, która nie może znaleźć ujścia i gromadzi się w postaci małych tętniczek ciała jamistego. W omawianym przypadku pojawiają się w błonie śluzowej pod postacią guzkowatych wypukłości.

Objawy choroby hemoroidalnej występują zazwyczaj grupowo, są bardzo dokuczliwe i nieprzyjemne. U zdecydowanej większości obserwuje się świąd, krwawienie, pieczenie a w szczególności uczucie niekompletnego wypróżnienia. Hemoroidy znacznie utrudniają życie.

Diagnoza lekarska opiera się głównie na badaniu za pomocą palca. Istnieją różne rodzaje leczenia hemoroidów. Jedne wymagają hospitalizacji (przypalanie, nakłuwanie) a inne nie (czopki, maści do i około odbytnicze). Na rynku można spotkać również środki dostępne bez recepty. O sposobie leczenia decyduje lekarz na postawie zaawansowania choroby i stopniu jej uciążliwości.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  spedycja właściwa
wychowanie
optimum
opryszczka narządów płciowych
dna moczanowa
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.