? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są grzyby?

Pojęcie grzybów i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja grzybów napisana w sposób zrozumiały.

grzyby - tworzą królestwo organizmów jądrowych. Organizmy jądrowe inaczej nazywane jako eukarionty jak sama nazwa wskazuje wyposażone są w jądra komórkowe. Zawierają one chromatynę a także spełniają one bardzo ważną funkcję przy procesie przebiegu materii. Na występowanie grzybów nie wpływa strefa klimatyczna. Występują one zarówno na lądzie jak i w wodzie. Te właśnie organizmy jądrowe występujące głownie na lądzie to przede wszystkim pleśnie i drożdże. Zalicza się do nich także różnego rodzaju pasożyty. Grzyby zalicza się do grupy heterotrofów, czyli organizmów cudzożywnych. Nie posiadają one zdolności do wytwarzania związków organicznych. Pobierają więc z zewnątrz gotowe związki. Istotną rolę w procesie rozwoju grzybów odgrywa wilgotność.

Biorąc pod uwagę sposób odżywiania się tych organizmów można je podzielić na: pasożyty, saprofity i symbionty. Te pierwsze odżywiają się kosztem innych organizmów żywych. Taki stan rzeczy nie wpływa pozytywnie na rozwój osobników wykorzystywanych przez pasożyty. Jeśli chodzi o saprofity żywią się one martwą materią organiczną. Ostatnią grupę stanowią symbionty, dzięki którym organizmy innego gatunku również czerpią korzyści. Formami symbiozy są helotyzm i mikoryza.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  Internet
kalkulacja podziałowa współczynnikowa
produkt turystyczny
postawy rodzicielskie
misja firmy
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.