? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest gorączka trzydniowa?

Pojęcie gorączki trzydniowej i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja gorączki trzydniowej napisana w sposób zrozumiały.

gorączka trzydniowa - choroba, którą potocznie nazywa się trzydniówką. To choroba o charakterze zakaźnym, której przyczyną jest wirus. Jednak nie jest bardzo zaraźliwa- nie ma w jej przypadku sezonowości (zachorowania sporadycznie zdarzają się przez cały rok).

Gorączka trzydniowa to choroba, na którą chorują dzieci. Dotyka ona maleństwa znajdujące się pomiędzy szóstym miesiącem, a trzecim rokiem życia. Pierwsze objawy pojawiają się już w ciągu tygodnia- dwóch od momentu zakażenia wirusem. Nagle maleństwo zaczyna mieć bardzo wysoką gorączkę. Gorączka trwa przeważnie trzy dni- stąd również nazwa tej choroby. Przeważnie po tym okresie ustępuje, chociaż zdarzają się także przypadki, gdy trwa ona dłużej. Kiedy jednak gorączka spada- pojawia się wysypka. Powinna ona zniknąć maksymalnie po dwóch dobach. Wśród objawów pojawiają się także wymioty, bóle brzucha, czasem również biegunka. Może dojść do lekkich stanów zapalnych gardła oraz migdałków, czasami dochodzi także do powiększenia węzłów chłonnych. Choroba ta raczej nie powoduje powikłań.

Dziecku można pomóc próbując obniżyć gorączkę. W tym celu zaleca się stosowanie chłodnych okładów na kark i czoło. Można podawać także środki o działaniu przeciwgorączkowym. Należy także podawać jak największą ilość płynów.

By jednak mieć pewność, że nasze dziecko złapało tylko i wyłącznie trzydniówkę- należy skontaktować się z lekarzem. Tylko on jest w stanie potwierdzić w stu procentach tę diagnozę. Czasami zdarza się, że matki pomylą gorączkę trzydniową z poważniejszą chorobą, taką jak odra lub szkarlatyna. O ile z gorączką trzydniową można poradzić sobie bez pomocy lekarza, to z pozostałymi chorobami niestety nie będzie tak łatwo. Dlatego zawsze lepiej jest mieć pewność i „chuchać na zimne”.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  obława
monitor
urbanizacja
kaszel
ubezwłasnowolnienie
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.