? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest działalność gospodarcza?

Pojęcie działalności gospodarczej i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja działalności gospodarczej napisana w sposób zrozumiały.

działalność gospodarcza - w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jest zarobkową działalnością wytwórczą, budowlaną, handlową, usługową oraz działalnością polegającą na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobywaniu kopalin ze złóż, a także działalnością zawodową, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły.

Działalność gospodarczą prowadzi się zazwyczaj w postaci przedsiębiorstwa wytwarzającego produkty lub świadczącego usługi. Ze względu na formę prowadzenia działalności gospodarczej wyróżnia się:
- przedsiębiorstwo jednoosobowe (przedsiębiorstwo należy do jednego właściciela będącego osoba fizyczną);
- spółkę osobową (zrzeszenie kilku osób w celu osobistego prowadzenia działalności gospodarczej, przy czym za zobowiązania spółki osoby te ponoszą odpowiedzialność finansową; wyróżnia się spółki: cywilne, jawne, komandytowe);
- spółkę kapitałową (charakterystyczny jest brak osobistej pracy wspólników a za zobowiązania wobec wierzycieli odpowiada spółka; wyróżnia się spółki: akcyjną, z ograniczoną odpowiedzialnością);
- spółdzielnię (dobrowolne zrzeszenie o nielimitowanej liczbie członków, którzy mogą się zmieniać i prowadzą działalność, aby zaspokoić swoje potrzeby).

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  orientacja marketingowa
izolacja akustyczna
kalkulacja wstępna
licencja
skamandryci
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.