? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są drożdże winne?

Pojęcie drożdży winnych i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja drożdży winnych napisana w sposób zrozumiały.

drożdże winne - drożdże winiarskie jak sama nazwa wskazuje wykorzystywane są przy procesie fermentacji win. Są one cennym składnikiem głownie dlatego że posiadają właściwości które nie mają żadne inne drożdże. Wysoka zawartość alkoholu tworzy się właśnie dzięki nim. Sprawia to, że wino jest niezwykle trwałe. Kolejną zasługą drożdży winiarskich jest produkcja klarownego wina. Drożdże tego typu wytwarzają również estry. Są to związki chemiczne oraz pochodne alkoholi. To właśnie dzięki nim powstaje bukiet winny. Zaliczają się one do drożdży dolnej fermentacji. Są to więc takie drożdże które reprezentują gatunek Saccharomyces cerevisiae. Temperatura w jakiej poddają się one procesowi fermentacji nie musi być wysoka. Odpowiednią więc będzie ta w okolicach od 5-10 stopnia Celsjusza. Tego typu drożdże w końcowej fazie fermentacji tworzą osad na spodzie fermentora.

Drożdże winiarskie można nabyć w sklepach w różnych postaciach. Jedną z nich może być susz jabłkowy. Posiada on tzw. uśpione drożdże. Innym rodzajem jest suchy proszek. Określa się go również jako drożdże liofilizowane. Istnieje również możliwość zakupienia drożdży jako mętnego płynu.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  starość
alimenty
DNS
komedia
kantyk
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.