? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są drożdże piwowarskie?

Pojęcie drożdży piwowarskich i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja drożdży piwowarskich napisana w sposób zrozumiały.

drożdże piwowarskie - są jednymi z rodzajów drożdży. Ta odmiana przydatna jest przede wszystkim przy produkcji piwa. Drożdże piwowarskie nie posiadają odpowiedników w naturze. Przyczyniła się do tego głównie technologia fermentacji. Pod tym pojęciem kryje się beztlenowe rozkładanie cukrów. Dzięki takiej technologii możliwe było rozpoczynanie coraz to nowszych fermentacji. Drożdże piwne dzielą się na poszczególne grupy. Jedne z nich to drożdże fermentacji dolnej natomiast drugie – fermentacji górnej. Istnieją pomiędzy nimi różnica w postaci odmiennej morfologii.

Do produkcji piwa używa się przede wszystkim dwóch szczepów drożdży. Te właśnie drożdże powodują fermentację alkoholową. Drożdże są anaerobami fakultatywnymi. Inaczej określić je można również mianem względnych beztlenowców. Takie organizmy mogą czerpać energię nie tylko z fermentacji. Korzystają one również z procesu oddychania tlenowego. Drożdże również wykorzystywane są do tworzenia preparatów białkowych. Odgrywają one także istotną role podczas wytwarzania preparatów aminokwasowych. Obok drożdży piwowarskich wyróżnia się również drożdże kumysowe, kefirowe, piekarnicze oraz winne.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  hipokinezja
rola
socjalizacja
interes polityczny
szczęście
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.