? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są drożdże kumysowe?

Pojęcie drożdży kumysowych i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja drożdży kumysowych napisana w sposób zrozumiały.

drożdże kumysowe - są jednym z rodzajów drożdży zaliczających się do grupy grzybów a dokładniej workowców. Należą one do podkrólestwa Dikarya a swoją nazwę zawdzięczają zarodni określanej workiem. To właśnie w niej produkowane są askospory, czyli haploidalne zarodniki. Tego typu grzyby zalicza się do rodziny drożdżakowatych. Wyposażone są one w komórki przypominające owal. Te właśnie grzyby które należą do rzędu workowców rozmnażają się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest pączkowanie. Ten typ zalicza się do rozmnażania bezpłciowego. Nie tylko drożdże lecz również nieliczne bakterie a także wiele roślin rozmnażają się właśnie tą drogą. Pączkowanie można również określić jako rodzaj klonowania. Drugi rodzaj rozmnażania u drożdży możliwy jest dzięki zarodnikom.

Drożdże kumysowe są istotnym elementem potrzebnym przy fermentacji mleka. Jej produkt stanowi kumys który jest napojem alkoholowym. Wytwarza się on na skutek fermentacji alkoholowej laktozy. Inaczej można ją również określić mianem cukru mlecznego. Kumys to nie tylko napój alkoholowy. Może on również posiadać właściwości lecznicze. W dzisiejszych czasach kumys popularny jest głównie wśród ludów Azji.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  administracja publiczna
forma
jaźń społeczna
trafostacja
siatkówka
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.