? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są drożdże?

Pojęcie drożdży i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja drożdży napisana w sposób zrozumiały.

drożdże - zaliczają się do grupy grzybów. To także organizmy jednokomórkowe oraz saprofityczne. Odżywiają się one szczątkami materii organicznej. Biorą również udział w procesie ich rozkładu. Drożdże, czyli organizmy cudzożywne zaliczane są do grupy destruentów, które stanowią najważniejszy element łańcucha pokarmowego ekosystemu.

Wyróżnia się kilka rodzajów drożdży. Drożdże piwne, jak sama nazwa wskazuje odgrywają niezwykle ważną rolę przy procesie wytwarzania piwa. Innym rodzajem są drożdże winne potrzebne szczególnie przy przeprowadzaniu fermentacji wina. Szerokie zastosowanie mają jednak drożdże szlachetne. Stanowią one istotny element szczególnie jeśli chodzi o przemysł spożywczy. Przydatne są również w przemyśle fermentacyjnym. Grupę tę stanowią dodatkowo niektóre grzyby niedoskonałe. Są to organizmy, nie posiadające umiejętności do rozmnażania płciowego. Grzyby te występują najczęściej jako pasożyty. Zdarza się również że są one saprofitami. Oprócz tych rodzajów drożdży wyróżnia się także drożdże kumysowe oraz kefirowe. Jeśli chodzi o sposób rozmnażania tych grzybów odbywa się on poprzez proces pączkowania. Tak samo rozmnażają się również gąbki czy stułbie.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  arytmia
pH
orientacja marketingowa
agroturystyka
obrót towarowy
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.