? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest dochód?

Pojęcie dochodu i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja dochodu napisana w sposób zrozumiały.

dochód - dla przedsiębiorstwa jest to różnica pomiędzy przychodami, a kosztami. Kosztami tymi mogą być utrzymanie biura, kampanie reklamowe, a także zatrudnianie pracowników.

Według innej definicji dochodem nazywamy wszelkie finansowe pożytki czerpane z różnych źródeł. Najczęściej pochodzą one z wykonywanej pracy, lokat bankowych i inwestycyjnych, wynajmu powierzchni mieszkalnych i biurowych, prowadzonych przedsiębiorstw i drobnych firm oraz wielu innych.

Osoby fizyczne i osoby prawne rozliczają swoje dochody według ściśle określonych zasadach i na ich podstawie płacą odpowiedniej wysokości podatki. Od jego wysokości zależna jest także kwota podatku, jaką należy uiścić za roczne zeznanie podatkowe. Tyczy się to także rolników, jednak w tym wypadku możemy rozróżnić kilka rodzajów dochodu. Zaliczamy do nich między innymi dochód osobisty rolnika, dochód ogólny, rolniczy i dochód gospodarstwa rolnego.

Każda instytucja użyteczności publicznej generuje jakiś dochód. Może on być albo na plus, albo na minus. Samorządy terytorialne także generują odpowiedniej wielkości dochody.

Każda rodzina generuje i otrzymuje jakieś dochody, które muszą wystarczyć na utrzymanie jej członków.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  model ekonometryczny
renesans
komunikacja
poezja
technologia informatyczna
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.