? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest dochód?

Pojęcie dochodu i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja dochodu napisana w sposób zrozumiały.

dochód - dla przedsiębiorstwa jest to różnica pomiędzy przychodami, a kosztami. Kosztami tymi mogą być utrzymanie biura, kampanie reklamowe, a także zatrudnianie pracowników.

Według innej definicji dochodem nazywamy wszelkie finansowe pożytki czerpane z różnych źródeł. Najczęściej pochodzą one z wykonywanej pracy, lokat bankowych i inwestycyjnych, wynajmu powierzchni mieszkalnych i biurowych, prowadzonych przedsiębiorstw i drobnych firm oraz wielu innych.

Osoby fizyczne i osoby prawne rozliczają swoje dochody według ściśle określonych zasadach i na ich podstawie płacą odpowiedniej wysokości podatki. Od jego wysokości zależna jest także kwota podatku, jaką należy uiścić za roczne zeznanie podatkowe. Tyczy się to także rolników, jednak w tym wypadku możemy rozróżnić kilka rodzajów dochodu. Zaliczamy do nich między innymi dochód osobisty rolnika, dochód ogólny, rolniczy i dochód gospodarstwa rolnego.

Każda instytucja użyteczności publicznej generuje jakiś dochód. Może on być albo na plus, albo na minus. Samorządy terytorialne także generują odpowiedniej wielkości dochody.

Każda rodzina generuje i otrzymuje jakieś dochody, które muszą wystarczyć na utrzymanie jej członków.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  język
samorząd gospodarczy
prawo karne wykroczeń
latarnia morska
uspołecznianie
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.