? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest czystość?

Pojęcie czystości i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja czystości napisana w sposób zrozumiały.

czystość - jest definiowana w chemii jako zawartość wagowa głównej substancji stanowiącej dany produkt (ujęta jest w procentach), po usunięciu zanieczyszczeń. Najczęściej określa się czystość pojedynczego związku chemicznego, a czasami mieszaniny związków chemicznych (np. wodnego roztworu). Pojęcie czystości używane jest w celach handlowych lub technologicznych do klasyfikacji surowców lub produktów. Producentom często zależy nie tylko na czystości minimalnej potrzebnej do osiągnięcia zamierzonego efektu, ale również maksymalnej. Do procesu produkcyjnego potrzebują bowiem surowców o określonych parametrach, które często nie muszą być najwyższe, a jedynie wystarczające. Ze względu na fakt, że ze wzrostem czystości substancji rośnie także jej cena, określenie maksymalnych parametrów ogranicza poniesione koszty.

Czystość może być także ujmowana z punktu widzenia systemów religijnych i obyczajowych. Czystość wymaga zdolności kontroli własnych poczynań, panowania nad sobą i kształtowania charakteru. Czystość może dotyczyć sfery kontaktów seksualnych (zarówno małżeństw jak i osób stanu wolnego), ale przede wszystkim czystości sumienia i spokoju umysłu.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  administracja publiczna
statut
aspartam
PFCC
java
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.