? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są cele firmy?

Pojęcie celi firmy i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja celi firmy napisana w sposób zrozumiały.

cele firmy - jest to jedno z najważniejszych pojęć z zakresu przedsiębiorczości, które określa ekonomiczną stronę działalności firmy.

Cele i ich ustalenie pozwala na zwiększenie sprzedaży, wypromowanie produktu lub oferowanej usługi oraz poprawienie organizacji pracy. Cel jest definiowany jako stan, do którego powinna dążyć firma. Określenie kierunku pozwala na lepsze skoordynowanie wysiłków, daje lepsze i dające się skontrolować standardy wydajności. Ustalając dążenia należy wziąć pod uwagę potencjalnych klientów, rozwój firmy i pracowników oraz sposób jej działania.

Cele dzielą się na ekonomiczne czyli te, które mają przynieść zysk oraz na cele pozaekonomiczne np. poprawa wizerunku danej marki. Cele firmy można również podzielić według hierarchii są to cele: główne, pośrednie oraz subcele. Inny podział polega na uwzględnieniu poziomów na nadrzędne i podrzędne oraz podział ze względu na czas: operacyjny, taktyczny i strategiczny. Cel strategiczny firmy może być wyrażony w postaci ilościowej lub jakościowej. Głównymi celami strategicznymi są: zysk, udział w rynku, wielkość sprzedaży oraz wykreowanie produktu niewrażliwego na działania konkurentów. Cały czas pojawiają się nowe cele, które należy zrealizować by firma dobrze prosperowała.

 

     
Najnowsze pojęcia
  bielactwo
alkoholizm
afta
alergiczny nieżyt nosa
zapalenie powiek
 

 

     
Losowe pojęcia
  PFCC
naturalizacja
konkurencyjność
otyłość
metoda simplex
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.