? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest budżet?

Pojęcie budżetu i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja budżetu napisana w sposób zrozumiały.

budżet - może oznaczać kilka rzeczy. Najpopularniejszymi jego określeniami są przede wszystkim ilości ściśle określonych zasobów, z których dana organizacja, przedsiębiorstwo, instytucja, czy też osoba może korzystać. Zaliczamy do nich na przykład czas pracowników poświęcany na pracę, zużywane przez nich ilości wody, energii elektrycznej, a także ogólnie rozumianego czasu pozostającego do dyspozycji organizacji, a pożytkowanego na różne rzeczy.

Słowo budżet oznacza także konkretną i ściśle określoną ilość danej rzeczy, zjawiska, czy też konkretnego zasobu, który jest przeznaczony na wykonanie określonego działania. Nie jest ważne kto ma wykonać dane zadanie, gdyż bez względu na osobę budżet pozostaje bez zmian. W tym znaczeniu możemy wyróżnić budżet biura, budżet drogowy, inwestycyjny - każdy z nich jest wyrażony określoną kwotą pieniędzy.

Budżet to także swoisty plan zawierający szczegółowe rozpisanie wszelkich niezbędnych środków finansowych, dzięki którym możliwa jest realizacja określonych inwestycji. Taka rozpiska zawiera wszelkie źródła pozyskania środków finansowych oraz ich wydatkowania.

Budżet to swoista prognoza finansowa, która ma w przybliżony sposób określić nie tylko ilości przychodów i wydatków, ale i także wszelkie środki z których ewentualne niedobory finansowe będą pokrywane. Każdy budżet buduje się w oparciu o zgromadzone wcześniej dane finansowe.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  referat
akwedukt
mięśnie grzbietu
kamica wapniowa
region turystyczny
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.