? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest błękitna flaga?

Pojęcie błękitnej flagi i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja błękitnej flagi napisana w sposób zrozumiały.

błękitna flaga - program polegający na promocji wdrażania zasad ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w nadwodnych obiektach turystycznych, kąpielowych i przystaniach jachtowych przez nadanie ekologicznych znaków jakości – Błękitnej Flagi.

Błękitna Flaga jest wyróżnieniem przyznawanym obiektom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. Błękitna Flaga (www.blueflag.org) jest międzynarodowym programem Fundacji Na Rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation For Environmentel Education – FEE, www.fee-international.org) , pozarządowej organizacji ekologicznej z siedzibą w Danii utworzonej w 1981 roku.

Ogółem w ramach Międzynarodowej Kampanii Blue Flag 2006 przyznano 3187 obiektom w tym 2549 kąpieliskom i 638 przystaniom jachtowym w 36 krajach w Europie, RPA, Maroku, Kanadzie, Nowej Zelandii i na Karaibach. W Polsce w sezonie letnim 2006 znakiem Blue Flag uhonorowane zostały 2 kąpieliska (Molo Gdańsk Brzeźno i Świnoujście-Uznam) oraz 3 mariny (Port Jachtowy w Łebie, Marina Gdańsk, Marina Gdynia). Ponadto Wyróżnienia Krajowe PBF otrzymały 4 kąpieliska (Mrzerzyno, Pobierowo, Sztutowo, Krynica Morska).

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  rynek przedsiębiorstw
myślenie grupowe
router
epikureizm
recenzja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.