? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest bezpieczeństwo?

Pojęcie bezpieczeństwa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja bezpieczeństwa napisana w sposób zrozumiały.

bezpieczeństwo - to stan psychiczny przeciwny do zagrożenia i lęku. Definicji bezpieczeństwa jest wiele i zależą one od dziedziny, której dotyczą, jednak najogólniej rzecz biorąc jest to nie tylko pewnego rodzaju stan psychiczny, ale i prawny, będąc w którym dana osoba ma poczucie całkowitej pewności. Wie, że posiada wsparcie w innej, bliskiej osobie lub też w sprawnie funkcjonującym systemie prawnym.

Bezpieczeństwem może także być brak poczucia zagrożenia nie tylko jednostki, ale i całego społeczeństwa, społeczności, narodu, czy też grupy społecznej, rodziny. Bezpieczeństwo daje poczucie pewności, że stan zagrożenia nie wystąpi w wyniku różnych zdarzeń losowych, zarówno tych dających się przewidzieć, jak i nie możliwych do przewidzenia.

Bezpieczeństwa nie można mylić, ani zastępować słowem pokój. Oba te słowa mają zupełnie różne znaczenie, choć czasami ich definicje mogą się zazębiać.

Człowiek mający poczucie bezpieczeństwa jest szczęśliwy, radosny i nie odczuwa lęku. Jest spokojny psychicznie. Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka, a jej zaspokojenie pozwala na prawidłowy rozwój osobowy, emocjonalny i psychiczny człowieka.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  rozedma płuc
cykl
biologia
anemia
kapitał ludzki
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.